Nasza szkoła bierze udział w programie MEiN pt. „Laboratoria Przyszłości”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów.
Szkoła dysponuje m.in.: drukarką 3D, mikrokontrolerem, zestawami klocków Lego oraz innymi zestawami służącymi do rozwijania zainteresowań uczniów. Część tego sprzętu była już wykorzystywana na zajęciach z uczniami w ubiegłym roku. W tym roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia z Robotyki, głównym celem tych zajęć jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, programowanie, kodowanie, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom - w zabawie. W bieżącym roku szkolnym starujemy z nową energią i pomysłami.

Drukarka 3d - projekty

Kodowanie na dywanie... Uniwersalne gry i zabawy

Robot Genibot i Ozoboty

Lego Boost, Lego WeDo 2.0