Programowanie i robotyka

Programowanie to trzeci język (obok ojczystego i obcego), którym się młody człowiek porozumiewa ze światem. Wdrażanie, więc działań wynikających z innowacji już w I etapie edukacyjnym, oswaja najmłodsze dzieci  z nowoczesną technologią cyfrowo-techniczną. Nauka programowania to także pomoc w zrozumieniu otaczającego dziecko świata. Uczeń uczy się komunikować się z maszynami, rozwija myślenie komputacyjne, poznaje narzędzia do lepszego zarządzania światem, rozwija umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów za pomocą komputerów oraz z zastosowaniem metod wywodzących się z informatyki. Ponadto kodowanie to także kreatywne rozwiązywanie problemów oraz wspieranie myślenia abstrakcyjnego i rozwijanie zdolności kognitywnych.

W naszej szkole realizowany jest program innowacji pedagogicznej „Programowanie i Robotyka” na które uczęszczają raz w tygodniu dzieci klas I i II.  PGE przekazała również kwotę na zakup materiałów do nauki programownia, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas zajęć w I semestrze  w  poznanych językach programowania uczniowie z ogromnym zaangażowaniem realizowali ciekawe projekty, wykonywali aplikacje i gry. Wprowadzenie na zajęciach komputerowych nauki podstaw programowania za pomocą wybranego języka Scratch Junior/Scratch, Baltie, czy innych, rozwija także kluczowe kompetencje, między innymi:  zdolności analityczne, myślenie algorytmiczne, planowanie procesów, pozwalających wykorzystywać postęp technologiczny w różnych dziedzinach życia.

Praca w drugim semestrze jest realizowana poprzez zajęcia praktyczne na robotach, grach i innych narzędziach służących do nauki programowania.

Galeria zdjęć z programowania

Utworzono dnia 29.01.2020, 13:20